دکتر علی یگانه
وب سایت رسمی دکتر علی یگانه

راه های تامین شادی درونی:

راه های تامین شادی درونی:

1. از چیزهای منفی که نمی توانی به آن عادت کنی اجتناب کن! مثال رفتن به جایی که خاطرات بدی را زنده می کند، دیدن عکسی، سر و صدای مزاحم، معاشرت با انسان هایی که منفی نگر هستند و ...

2. از چیزهای که به یکباره و بر اثر شانس به ما روی کرده اند انتظار شادی پایدار نداشته باشیم. مثال ماشین یا خانه ای که زیر قیمت خریده ایم یا چیزی که برنده شده ایم و ...

3. تا حد ممکن وقت آزاد و مستقلی برای خودت در نظر بگیر چون آثارمثبت طولانی مدت معمولا از آنچه پیوسته انجامش می دهی نشئت می گیرد.

4. علایقت را دنبال کن. به دنبال عشقت برو... از خیره پول و درآمد بیشتر بگذر.

5. روی دوستی های خوب و دوستان واقعی سرمایه گذاری کن.

6. حسن شهرت و موقعیت و جایگاه اجتماعی خوب پیدا کن. برای رسیدن به این هم از پول، زمان و انرژی خود تا می توانی خرج کن!

7. موجودی عاطفی خود را همیشه لبریز نگهدار.

8. هرگز به دنبال شادی کاذب از طریق غیرمعمول نباش! کوکائین، ماریجوانا و مواد مخدر نه تنها شادی پایداری ایجاد نمی کنند بلکه خلا بزرگی را در انسان یادآور می شود ...

9. باید باور داشته باشیم که شادی مقصد نهایی نیست! شادی و شادبودن عادتی است که باید برای تحقق اهدافمان همراه داشته باشیم. پس همین که در مسیر رسیدن هستیم می تواند شادی بخش باشد، چون رسیدن و بودن در مقصد بعد از مدتی عادی می شود پس از فرونشستن هیجانات و ذوق و شوق دیگر چیزی باقی نمی ماند.

10. به احساسات و هیجانتان اجازه تخلیه به موقع دهید و به هوش هیجانی خود احترام بگذارید...

11. در تکنولوژی های اطرافمان غرق نشویم و به آن ها اعتیاد پیدا نکنیم و زمان خارج از عرفی را صرف آن ها نکنیم. (مثل بازی های کامپیوتری،تلویزیون، تبلت، تلفن هوشمند و ...)

12. هرگز زمان بودن با عزیزانتان را قربانی درآمدها و سودهای بیشتر نکنید، چراکه بعدها پشیمان می شوید و رسیدن به مادیاتی که اینچنین بدست آمده است به ایمان لذتی و شادی به همراه نمی آورد.

13. مثبت اندیش باشید و نسبت تغییرات حداکثر انعطاف پذیری را به خرج دهید. تغییر بخش اجتناب ناپذیر زندگی است. پس به جای جنگیدن با تغییراتی که حتی با آن مخالف هستیم، از آن استقبال کنیم.

14. هرگز بدبین نباشیم، چراکه هیچ چیز به اندازه بدبینی احساس بدبختی را تشدید نمیکند و مارا از شادی درونی جدا نمیکند. نگرش منفی و بدبینی و داشتن انتظارات بد برای هر امری باعث پیش گویی خود انجام می شود و شانس رخ دادن و و به وقوع انجامیدن آن اتفاقات محتمل تر می شود.

15. هرگز حسادت و چشم و هم چشمی نکنیم !

16. وقتی شرایط برخلاف تصورات پیش رفت و آنچه میخواستید دقیقا برعکس اتفاق افتاد خود را منزوی و گوشه نشین نکنید. انسان ذاتا موجود اجتماعی است، پس واقعیت را قبول کنید و به جامعه برگردید و مکم تر و مصمم تر از قبل تلاش کنید تا به آنچه میخواهید برسید.

17. به نیروی بالاتر و قدرتمندتر ایمان داشته باشید و قدردان آن باشید. همه چیز را از او بخواهید و از او به طور دائم سپاسگزاری کنید. شکر نعمت نعمتت افزون کند!

18. گاهی نوشیدنی مورد علاقه تان را با شکلات بخورید و قدری در زیر آفتاب پیاده روی کنید تا سروتونین ترشح کنید. اگر دوست داشتید خودتان رایک بستنی مهمان کنید.

19. موسیقی های انرژی بخش خود را آماده در موبایل یا یک DVD آماده داشته باشید و به محض اینکه انرژی تان در حال پایین آمدن بودپلی کنید.

20. کار خیر انجام بدهید و از انرژی آن استفاده کنید. سلام کنید، بی دلیل به دیگران لبخند بزنید ، نوشیدنی یا شیرینی به همکاران خود تعارف کنید، به بچه های اطرافتان حس خوب دهید و ...

21. هرچقدر زندگی سخت شد و روی بدش را به شما نشان داد هرگز ناامید نشوید و بدانید که بین شما و موفقیتتان فاصله ی زیادی نیست. شاید لازم باشد بکی از فایل های صوتی انرژی و انگیزه بخش دکتر علی یگانه را گوش دهید.

22. آخرین و مهمترین موضوع برای شادی ؛ ورزش کنید همیشه ، هرکجا که هستید و در هر حالتی و با هر توانی

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.